
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 990.6 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
Stock: 3860
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08171
Ext.Price$0.08171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08171 | $0.08171 |
| 10 | $0.04441 | $0.44410 |
| 50 | $0.03091 | $1.54550 |
| 100 | $0.02678 | $2.67800 |
| 500 | $0.01992 | $9.96000 |
| 1000 | $0.01781 | $17.81000 |
| 3000 | $0.01465 | $43.95000 |
